Klopať na bránu jazykov sa oplatí

“Keď som sa kedysi ešte ako študent boril s gramatikou a lexikou, napadlo mi, aké by to bolo super, keby sme mali na svete len jeden jazyk, ktorému by sme všetci rozumeli. Neskôr som si uvedomil, že jazyk nie je len komunikačný nástroj, ktorým sa dorozumievame alebo si ním vyznávame city, hovoríme, mám rád-nemám rád. Jazyk je dôležitý nástroj na spoznanie ľudí, ktorí sú jeho nositeľmi. Je dobré učiť sa jazyky nielen preto, aby sme si rozumeli, ale aj preto, aby sme sa pochopili.”

 
Nezabudnuteľný týždeň v Nice (Erasmus+)

V dňoch 10.9. - 16.9.2023 sme sa v rámci projektu Erasmus+ vydali na výmenný pobyt do francúzskeho mesta Nice. Naše francúzske dobrodružstvo sa začalo už o jednej ráno v nedeľu, kedy nám pravdepodobne všetkým zazvonil budík.

 
Patrí nám 1. miesto v Súťaži SŠ „ŽUPNÁ KALOKAGATIA – MLADÝ ZÁCHRANÁR“ 2023

S hrdosťou oznamujeme, že študenti nášho gymnázia Adam Viglaský (3. B), Michal Korim (3. B), Michal Minár (3. B), Ema Penzešová (2. B) a Timea Fernerová (2. B), náhradníčka Natália Titková (1. A) zvíťazili v krajskom kole Župná kalokagatia 2023, ktoré sa konalo 21. 9. 2023 na Duchonke.

 
Gymnaziálny aerobik

Dňa 14. septembra 2023 sa na našej škole v rámci týždňa BE ACTIVE uskutočnil Gymnaziálny aerobik. Po roku sme sa opäť stretli, aby sme si precvičili svoju fyzickú aktivitu a upevnili priateľstvá.

 
Projekt Roots&Shoots je na konci

Dňa 7. 9. 2023 sa v Materskom Centre Mami-Oáza uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu Roots&Shoots. Na projekte pracovali žiaci 2. B triedy pod vedením Mgr. Ľ. Minárovej a Mgr. T. Poliakovej od minulého školského roka.

 
Seminaristi z dejepisu na exkurzii: Letné sídlo prezidentov, Masaryk a Topoľčianky

29. júla 2023 ubehlo presne 100 rokov od prvého príchodu T. G. Masaryka do Topoľčianok. Pri tejto príležitosti vznikla výstava venovaná pobytu pána prezidenta v Topoľčiankach a my sme si ju nemohli nechať ujsť.

 
Družobná návšteva v Jindřichovom Hradci pri príležitosti stého výročia budovy školy Gymnázia Vítězslava Nováka

Gymnázium Vitězslava Nováka v Jindřichovom Hradci 1. septembra 2023 slávilo 100 rokov od otvorenia budovy školy. Existencia gymnázia však siaha až do roku 1595, keď bol položený základný kameň jezuitskej školy.

 
Otvorenie nového školského roka 2023/2024

Po dvoch slnečných mesiacoch naplnených oddychom, zábavou i prácou sme sa 4. septembra 2023 opäť vrátili do historickej budovy nášho Gymnázia Janka Kráľa, aby sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia nového školského roka 2023/2024.

 
Milí čitatelia!

Ani sme sa nenazdali a ďalší školský rok je úspešne za nami. Čo sa počas neho v našej škole udialo? To sa dočítate v našom časopise.