Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v šachu

Dňa 28. novembra 2023 sa uskutočnili školské Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v zrýchlenom šachu jednotlivcov základných a stredných škôl v školskom roku 2023/24. Miestom konania súťaže bola Spojená škola Slančíkovej 2, Nitra. Hlavným rozhodcom bol Arpád Piroška. Hralo sa systémom na 7 kôl s hracím tempom 2x10 min. + 5 sekúnd / ťah.

Našu školu reprezentovali Romana Orgoníková a Daša Koprdová, žiačky III.B triedy. Vynikajúci výkon podala Romana, ktorá získala v kategórii dievčatá SŠ tretie miesto a postúpila na Majstrovstvá SR. Mnohé súperky, ktoré Romana porazila, boli skúsenejšie a mali aj vyšší rating. Progres jej výkonnosti je pozoruhodný. Niektorí vynikajúci šachisti začínali so šachom tiež neskôr, ako napríklad pezinský rodák Richard Réti, a takmer vystúpili na šachový piedestál.

Na MSR budú jej súperky reprezentantky Slovenska v mládežníckych kategóriách, turnaj bude náročný. Všetci budeme Romane držať palce.

Ďakujem dievčatám za skvelú reprezentáciu školy.