Účastníci zájazdu alebo Ako nám bolo dobre

Od poslednej česko-slovenskej družobnej návštevy ubehli dva roky a Gymnázium Janka Kráľa sa v dňoch 6. – 8. 10. 2011 opäť stalo hosťovskou základňou pre 23 českých študentov a 7 pedagógov z Jindřichovho Hradca.

Po náhodnom pridelení študenta k študentovi odviedli slovenskí gymnazisti svojich českých priateľov do domácností, ktoré sa im stali vlastnými na tri vydarené dni.

Voľný program, ktorý trval celý zvyšok piatkového dňa, si náležite užili všetci účastníci zájazdu. Vzájomné spoznávanie prebehlo úspešne a na piatkový výlet do Svätého Antona a Banskej Štiavnice prišli študenti ako jedna veľká rodina – vysmiati, spokojní a šťastní, že sa rozhodli družby zúčastniť.

Prehliadka kaštieľa v Sv. Antone poskytla českým gymnazistom prihliadnuť bližšie k slovenskej histórii a kultúre a prechádzka po Banskej Štiavnici dala zabrať snáď všetkým. Expedícia v extrémnych poveternostných podmienkach a náročnom teréne banského mesta prebehla úspešne a študenti sa okolo 14.00 hodine mohli posilniť výdatným obedom v školskej jedálni GJK.

Voľný poobedný a večerný program si opäť všetci užili tak, ako sa na gymnazistov patrí. S úsmevom na tvári a v priateľskom duchu.

Rozlúčka bola dlhá, lebo s dobrým sa ťažko lúči. V sobotu ráno, okolo deviatej, sme však museli našim českým kamarátom zakývať. Ale viete čo? Už teraz sa všetci slovenskí účastníci zájazdu tešia na to, ako dobre im bude v Jindřichovom Hradci budúci rok!

Fotogaléria